fbpx

Zapewniamy miłą atmosferę i bezstresowe leczenie.

Profesjonalne wybielanie preparatem Zaris White & Brite !!!

Preparat nadaje się do wybielania pojedynczego zęba lub kilku zębów.

Przyczyny

Przebarwienia zębów mogą być spowodowane:

 • działaniem leków, np. tetracyklin, minocyklin,
  fluorozą,
 • istnieniem osadów pochodzących z pokarmów,
  zmianami związanymi z wiekiem.

Proces

Proces wybielania należy przeprowadzić przed wykonaniem nowych wypełnień z materiałów estetycznych, gdyż żel nie wybiela żadnych wypełnień istniejących w jamie ustnej. Wypełnienia kosmetyczne należy założyć po minimum dwóch tygodniach od momentu zakończenia procesu wybielania. Występujące w jamie ustnej wypełnienia mogą nie pasować kolorystycznie do jaśniejszego odcienia zębów wybielonych i może zaistnieć konieczność ich wymiany.

Przeciwwskazania

Zaris White & Brite nie powinien być stosowany:

 • u kobiet w ciąży i w czasie laktacji,
 • u dzieci,
 • u nałogowych palaczy, jeśli zależy im na utrzymaniu jak efektu wybielania jak najdłużej
 • u pacjentów spożywających duże ilości alkoholu,
 • u pacjentów uczulonych na jakikolwiek ze składników produktu,
 • u pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębów,
 • u pacjentów z nieleczoną próchnicą pierwotną lub wtórną,
 • u pacjentów, którzy posiadają nieszczelne wypełnienia.

Skutki uboczne

W indywidualnych przypadkach, w wyniku zastosowania preparatu, może pojawić się krótkotrwałe podrażnienie błony śluzowej i nadwrażliwość zębów. Objawy te zwykle szybko ustępują po zakończeniu lub przerwaniu leczenia.

Po wybieleniu

 • Unikanie lub ograniczenie konsumpcji kawy, herbaty, czerwonego wina, barwionych napojów oraz powstrzymanie się od palenia papierosów, aby zmniejszyć możliwość przebarwienia zębów,
 • powstrzymanie się od spożywania owoców cytrusowych i soków owocowych w dniu zabiegu; wymienione substancje mogą wywoływać nadwrażliwość (przemijający ból przy spożywaniu zimnych/gorących, słodkich/kwaśnych potraw)

Pytania

Wybielacze zakupione w sklepie czy profesjonalne wybielanie zębów?
Istnieje widoczna różnica. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie pod opieką lekarza stomatologa daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej (większe stężenia preparatów). W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Wybielanie prowadzone przez dentystę zapewnia również bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Jest to możliwe tylko w gabinecie, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym przygotowaniem.

Czy wypełnienia, które mam w zębach też zostaną wybielone?
Żaden materiał do wybielania nie oddziałuje na wypełnienia („plomby”, korony, licówki). To jeszcze jeden argument przemawiający za odbyciem konsultacji z lekarzem stomatologiem. To on podpowie Ci najlepsze rozwiązanie, które doprowadzi do poprawy estetyki Twojego uśmiechu.

Co powoduje przebarwianie zębów?
Zęby ciemnieją wraz z wiekiem. Szybkość tego procesu zależy od cech genetycznych odziedziczonych przez pacjenta oraz zwyczajów związanych z higieną jamy ustnej. Istnieje jednak wiele substancji, które przyspieszają ten proces, np. kawa, herbata, papierosy, kolorowe napoje, czy żywność zawierająca barwniki.

Jak działają profesjonalne materiały do wybielania zębów ZarisTM White & Brite?
Zaris White & Brite neutralizuje przebarwienia. Po nałożeniu na zęby wydziela tlen, który przenika do szkliwa i reaguje z substancjami odpowiedzialnymi za przebarwienia. Rezultatem jest jaśniejszy oraz naturalnie wyglądający uśmiech.

Zalecenia po zabiegu – tzw. „biała dieta”
1. Przez 2 godziny po wybielaniu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną.
2. Aby utrwalić efekt wybielania przez 48-72 godziny po zabiegu zalecana jest tzw. biała dieta czyli pokarmy i napoje nie posiadające barwników, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne, intensywne chłonięcie barwników i płynów z jamy ustnej. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, barszczu, soków owocowych.
3. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu.
4. Przez dobę po zabiegu należy unikać spożywania bardzo gorących i zimnych pokarmów i napojów. Może to wywołać przejściowe dolegliwości bólowe- nadwrażliwość pozabiegowa.
5. Do mycia zębów należy stosować odpowiednią pastę np. Elmex Sensitive Plus, Sensodyne. Zalecane są również płyny do płukania jamy ustnej znoszące nadwrażliwość zębów.