Poradnia Stomatologiczna Szczurko

Oferujemy państwu kompleksową opiekę stomatologiczną, opartą na rzetelnej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Stomatologia jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną, a chęć samorozwoju skłania nas do uczestnictwa w licznych kursach. Stale podnosimy poziom naszych usług i umiejętności. Zadowolenie i satysfakcja pacjentów są naszym priorytetem.
Zapewniamy miłą atmosferę i bezstresowe leczenie z wykorzystaniem nowych technologii, przy użyciu wysokiej klasy sprzętu.

Informujemy Państwa, że nasz gabinet mieszczący się przy ul. Zwierzynieckiej ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Umowa ta pozwala na bezpłatne korzystanie z świadczeń gwarantowanych, czyli tych, do których ubezpieczony pacjent ma prawo w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Za usługi podstawowe, objęte refundacją, nie muszą państwo płacić. Przypominamy, że pacjenci zgłaszający się po raz pierwszy do dentysty w ramach umowy z NFZ powinni przedstawić dowód tożsamości.

NFZ

nfz_logo_A_kolor

Certyfikaty

Pragniemy by nasza Poradnia spełniała najwyższe światowe standardy.

Ciągły rozwój ułatwia nam wdrożony Zintegrowany System Zarządzania zgodny z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2015 PN-ISO/IEC 27001:2014-12 ISO. Jest to dla nas powód do dumy i dowód potwierdzający solidność i profesjonalizm. System pozwala na coraz doskonalszą obsługę pacjenta, który powinien być zadowolony nie tylko z leczenia, ale także z obsługi na każdym etapie pobytu w Poradni.

Politykę Jakości realizujemy poprzez:

-świadczenie wysokiej jakości usług stomatologicznych,
-zapewnienie nowoczesnej infrastruktury technicznej,
-ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością,
-nieustanne podnoszenia kwalifikacji personelu,
-spełnienie wymagań prawnych,
-działania w zakresie ochrony środowiska,
-zapewnienie miłej atmosfery podczas leczenia.

Poznaj nasz zespół

 • Jolanta Szczurko - specjalista stomatologii zachowawczej

  Jolanta Szczurko – Założycielka praktyki, nasza mentorka i “sprawczyni całego zamieszania”
  Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku i posiada specjalizację w stomatologii ogólnej oraz zachowawczej.

  W 1991 otworzyła indywidualną praktykę, a dziesięć lat później przekształciła ją w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Nieustannie kształci się w zakresie wdrażania nowych technologii różnych dziedzin stomatologii, dbając tym samym o pełne zadowolenie i satysfakcję naszych Pacjentów.

  Aktywnie działa też w samorządzie Okręgowej Izby Lekarskiej. Współpracując z lokalnymi władzami w zakresie ochrony zdrowia. Jest także członkiem rady Naczelnej Rady Lekarskiej

 • Magdalena Rola - specjalistka ortodoncji

  Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2015r. rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w Zakładzie i Poradni Ortodoncji UM w Łodzi, zakończone zdaniem egzaminu specjalizacyjnego. Uczestniczka licznych szkoleń i konferencji z zakresu ortodoncji. Czlonek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.  Zajmuje się leczeniem ortodontycznym wad zgryzu zarówno tych najłodszych jak i dorosłych pacjentów aparatami stałymi i ruchomymi.

 • Paulina Szczurko - specjalista chirurgii stomatologicznej, w trakcie drugiej specjalizacji z periodontologii

  Paulina Szczurko ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych klinikach w Warszawie i Białymstoku. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty chirurgii stomatologicznej. Fascynacja mikrochirurgią spowodowała, że w 2020 roku rozpoczęła drugą specjalizację z zakresu periodontologii.

  Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie podnosi na licznych kursach krajowych i zagranicznych z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Jest członkiem ITI (International Team for Implantology).

  Obecnie pracuje także na Uniwersytecje Medycznym w Białymstoku, w zakładzie chorób błon śluzowych i przyzębia gdzie doskonali swoje umiejętności i poszerza wierzę. Prowadzi ścisłą współpracę z ortodontą w zakresie kortykotomii i miniimplantów. Wykonuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

  Pacjenci cenią doktor za jej delikatność, cierpliwość, indywidualne podejście do każdego problemu. Prywatnie miłośniczka podróży, teatru i sportów, zwłaszcza kitsurfingu.

 • Grzegorz Szczurko - dr n. med. - specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

  Grzegorz Szczurko – dr n. med. Grzegorz Szczurko ukończył Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w roku 2010. W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją.

  Jego pasją jest nowoczesna stomatologia i endodoncja. „Zęby” wciągnęły go tak bardzo, że badania nad cytotoksycznością współcześnie stosowanych uszczelniaczy stosowanych w leczeniu kanałowym, zaowocowały obroną rozprawy doktorskiej, na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Bezustannie podnosi swoje kompetencje i umiejętności zarówno w kraju, jak też za granicą (Niemcy, Austria, Włochy), kładąc duży nacisk na endodoncję mikroskopową.

  Uznanie i zaufanie wśród Pacjentów zyskał dzięki dużej wiedzy i umiejętnościom idących w parze z niekwestionowaną empatią i delikatnością.
  Autor licznych publikacji branżowych, specjalista od przypadków beznadziejnych, w których liczy się nie tylko precyzja, ale przede wszystkim nieszablonowe podejście i wiedza wykraczająca poza schematy. Dr prowadzi również szkolenia dla innych lekarzy w dziedzinie endodoncji.

 • Marta Raciborska - specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją

  Lekarz dentysta, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w 2013r. W 2020 roku uzyskała tytuł specjalisty stomatologii zachowawczej z endodoncją. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jej zawodową pasją jest endodoncja (leczenie kanałowe) i stomatologia mikroskopowa. Do swojej pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem, ceni sobie dokładność i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Autorka i współautorka publikacji naukowych, przynależy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Prywatnie miłośniczka podróży, górskich wędrówek oraz teatru.

 • Agnieszka Prusaczyk - higienista stomatologiczna

  Agnieszka Prusaczyk jest absolwentką Szkoły Ochrony Zdrowia nr 1 w Białymstoku, gdzie w 2007 roku uzyskała tytuł asystentki stomatologicznej. W 2014 ukończyła studia I stopnia na wydziale Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku o specjalności zdrowie publiczne- higiena dentystyczna. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i szkoleniach tematycznych. Prywatnie miłośniczka książek, długich spacerów i pilates.

 • Marta Zdziechowicz - higienistka stomatologiczna

  Marta Zdziechowicz jest absolwentką Szkoły Ochrony Zdrowia nr 1 w Białymstoku, gdzie uzyskała tytuł dyplomowanej higienistki stomatologicznej. Od 2018 roku związana z Stomatologią Szczurko, gdzie zdobywa doświadczenie pracując z lekarzami różnych specjalności. Podnosi kwalifikacje biorąc udział w kursach i szkoleniach, co pozwala jej na aktywną pracę w zawodzie. Prywatnie miłośniczka zwierząt, siatkówki i dobrej książki.

 • Barbara Leszczyńska - asystentka stomatologiczna

  Barbara Leszczyńska uzyskała tytuł asystentki stomatologicznej w 2017 roku. Chcąc poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, rozpoczęła naukę w policealnej szkole Edu Centrum, na kierunku higienistka stomatologiczna. Wolny czas poświęca głównie rodzinie. W wolnej chwili lubi czytać książki.