Zapewniamy miłą atmosferę i bezstresowe leczenie.

Profilaktyka odgrywa w stomatologii ogromną rolę. Pozwala zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech. Regularne wizyty kontrolne pozwalają lekarzowi lub higienistce ocenić Państwa potrzeby i w razie konieczności dobrać odpowiednie metody leczenia lub higienizacji.

Lepka powłoka bakteryjna, która odkłada się na zębach to tzw. płytka nazębna. Z czasem przekształca się w kamień nazębny (tzw. „kamień” to zmineralizowana płytka bakteryjna). Kamień i płytka nazębna to najwięksi wrogowie zębów i dziąseł, mogące doprowadzić do ich utraty. Najskuteczniejszą metodą ich usuwania, oprócz codziennego szczotkowania, jest profesjonalne czyszczenie uzębienia w gabinecie stomatologicznym –powtarzane najlepiej co 3 lub 6 miesięcy.

Higienizacja- profesjonalne czyszczenie
Jednym z podstawowych zabiegów profilaktycznych jest higienizacja jamy ustnej. Profesjonalna higienizacja jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia jamy ustnej. Zabieg wykonywany jest ręcznie za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz mechanicznie przy użyciu skalera ultradźwiękowego i piaskarki. Każdy ząb jest czyszczony osobno i bardzo dokładnie na każdej powierzchni, a całą procedurę kończy polerowanie za pomocą specjalistycznych szczoteczek, gumek i past polerskich. Ma to na celu uzyskanie jak najgładszej powierzchni zębów po zabiegu.

Piaskowanie

Jest etapem profesjonalnej higienizacji. Polega na usunięciu z powierzchni zębów osadu, płytki nazębnej i wszelkich przebarwień powstałych po herbacie, kawie, herbacie, papierosach, barwnikach spożywczych itp.  Zabieg wykonywany jest za przy pomocy specjalistycznego piasku wydobywającego się pod ciśnieniem z tzw. piaskarki.

Lakierowanie zębów stałych

Lakierowanie polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów specjalną powłoką, która umożliwia remineralizację i odbudowę tkanek. Stosujemy lakiery fluorkowe, które zapobiegają rozwojowi próchnicy oraz lakiery chlorheksydynowe, które zapobiegają rozwojowi chorób dziąseł i przyzębia.

Lakowanie zębów stałych

Polega na zabezpieczeniu specjalnym materiałem naturalnych zagłębień anatomicznych, podatnych na rozwój próchnicy. Jest to bezbolesna metoda, która zabezpiecza zęby. Szczególnie polecana dzieciom, zaraz po wyrżnięciu zębów stałych.