fbpx

Zapewniamy miłą atmosferę i bezstresowe leczenie.

Leczenie pod mikroskopem

Endodoncja mikroskopowa

Nowoczesna endodoncja pozwala uratować wiele zębów, które w przeszłości były skazane na usunięcie/leczenie chirurgiczne. Leczenie kanałowe wymaga ogromnej precyzji, a mikroskop endodontyczny pozwala dostrzec detale niewidoczne gołym okiem. Zabieg leczenia kanałowego odbywa się w polu operacyjnym o wymiarach rzędu kilku milimetrów. Na tak niewielkim obszarze dobre oświetlenie i powiększenie uzyskane przy pomocy mikroskopu stomatologicznego pozwala na przeprowadzenie bardzo dokładnego leczenia.

F8S_0706

Dlaczego pod mikroskopem?

Mikroskop pozwala wykonać tradycyjne leczenie kanałowe z większą precyzją, zmniejszając ryzyko niepowodzeń. Wykorzystanie mikroskopu jest jednak szczególnie pomocne w trudnych przypadkach tj. powtórne leczenie kanałowe, złamane narzędzie w kanale korzeniowym, kanały niedrożne (zobliterowane, zarośnięte), perforacje (via falsa, fałszywa droga), kanały dodatkowe, mocno zakrzywione.

Dr_Szczurko_013

Przebieg leczenia pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem wygląda z punktu widzenia pacjenta podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Lekarz rozpoczyna leczenie od zabezpieczenia zęba przed dostępem śliny przy użyciu ślinochronu (koferdamu). Jest to specjalny płat gumy nakładany na ząb. Zabezpiecza on przed przypadkową aspiracją (połknięciem) niewielkich narzędzi używanych przy leczeniu, uwidacznia konkretny ząb, odsuwając tkanki miękkie oraz zapobiega przed parowaniem lusterka.

gabinety---032

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej/półleżącej. Mikroskop umieszczony jest nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Tor wizyjny pozwala śledzić przez asystentkę zabieg w monitorze oraz udokumentować przebieg leczenia (zdjęcia/film).