enpl

Zapewniamy miłą atmosferę i bezstresowe leczenie.

 • Conservative dentistry

  Stomatolog opracowuje i odbudowuje ubytki próchnicowego i niepróchnicowego pochodzenia.

 • Endodontics (Root Canals)

  Aby zrozumieć istotę leczenia kanałowego należy poznać podstawy anatomii zębów:anatomia_zeba
  Ząb wymaga leczenia kanałowego, kiedy na skutek różnych czynników (w tym bardzo często głębokiej próchnicy) rozwija się stan zapalny miazgi. Często pojawiają się również dolegliwości bólowe.

  Pacjent staje przed wyborem – próba leczenia lub usunięcie zęba. Leczenie kanałowe zębów wielokorzeniowych nie jest zabiegiem refundowanym przez NFZ, wiąże się zatem z dodatkowymi kosztami. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja (usunięcie) zęba jest zabiegiem nieodwracalnym, powinna być wdrażana jedynie w ostateczności. Warto zatem skorzystać z metod nowoczesnej endodoncji, która jest często ostatnią szansą na uratowanie zęba.

  Celem leczenia kanałowego jest oczyszczenie kanałów z zapalnie zmienionej miazgi, usunięcie bakterii, a następnie szczelne wypełnienie systemu kanałowego.

  W zależności od rozpoznania lekarz wybiera odpowiednią metodę leczenia.
  By zrozumieć istotę zabiegu przedstawiamy główne etapy leczenia kanałowego w dużym uproszczeniu:

  tooth_narzedzie_MNIEJSZE_wwwUzyskanie dostępu i usunięcie martwej lub chorobowo zmienionej miazgi. Opracowanie kanałów korzeniowych z obfitym płukaniem.

   

  wypelnione_korzenie_wwwWypełnienie kanałów odpowiednimi materiałami, bardzo istotne jest szczelne i dokładne wypełnienie jamy zęba.

  Leczenie kanałowe ciągnie się w nieskończoność.
  W dużej części przypadków możliwe jest zakończenie leczenia na jednej wizycie. Niekiedy jednak terapia rozciąga się do dwóch lub więcej wizyt, uzależnione jest to od liczby kanałów, stopnia zainfekowania i anatomii systemu kanałowego.

  Zabieg jest bardzo bolesny.
  Leczenia kanałowego nie należy się obawiać. Obecnie oferowane środki znieczulające pozwalają na wykonanie bezbolesnych zabiegów.
  W dniu zabiegu (niekiedy również dnia następnego) ząb może być nieco bolesny. Nie jest to jednak regułą, a jeżeli ból wystąpi daje się łatwo opanować za pomocą powszechnie dostępnych środków przeciwbólowych.

  Ząb nie boli – dentysta niepotrzebny.
  Często spotykane są sytuacje, gdy pacjent zgłasza się do stomatologa z intensywnym bólem. Lekarz aplikuje substancję – pospolicie nazywaną “trucizną” lub zgodnie z najwnowszymi trendami w endodoncji – opatrunek z lekiem przeciwbólowym i przeciwobrzękowym. Przynosi to ulgę w bólu. Wielu pacjentów wychodzi z założenia, że jeśli dolegliwości minęły to ma problem “z głowy”. Nic bardziej mylnego! Zmieniona zapalnie bądź umartwiona miazga jest doskonałą pożywką dla bakterii, a proces zapalny rozprzestrzenia się na sąsiednie tkanki. Może dojść do niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia powikłań. W najlepszym wypadku postępowanie takie kończy się usunięciem zęba, dlatego też należy pamiętać by nie przerywać leczenia kanałowego.

  Zależy nam by każde leczenie kanałowe kończyło się sukcesem – sięgamy po wysokiej klasy sprzęt i nowe technologie:

  • nowoczesne narzędzia do opracowania kanałów, ręczne i maszynowe ( PROTAPER, M2, BioRace)
  • narzędzia do pomiaru długości kanału korzeniowego – endometry Rypex 5
   systemy do wypełniania kanałów
  • sprzęt optyczny (lupy) – przyrządy pozwalające uzyskać powiększenie 2,5x obserwowanego obrazu, poprawiają komfort pracy, umożliwiają zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów
  • ultradźwiękowy skaler – ułatwia pracę lekarza, umożliwia udrożnienie kanałów zobliterowanych, ułatwia usunięcie złamaych narzędzi
  • mikroskop- pozwala powiększyć oraz doskonale oświetlić wnętrze zęba. Dowiedz się więcej i kliknij: leczenie kanałowe pod mikroskopem

  narzedzia_endoNależy także wspomnieć o tym, że zęby leczone kanałowo z czasem stają się bardziej kruche i mniej wytrzymałe. W zależności od stopnia zniszczenia korony może stać się konieczne wzmocnienie zęba za pomocą wkładów koronowo – korzeniowych (metalowych lub z włókna szklanego). Wkład koronowo- -korzeniowy umożliwia odbudowanie struktur zęba przy pomocy korony protetycznej.

 • Dental microscope

  Nowoczesna endodoncja pozwala uratować wiele zębów, które w przeszłości były skazane na usunięcie/leczenie chirurgiczne. Leczenie kanałowe wymaga ogromnej precyzji, a mikroskop endodontyczny pozwala dostrzec detale niewidoczne gołym okiem. Zabieg leczenia kanałowego odbywa się w polu operacyjnym o wymiarach ok. 4mm na 5 mm. Na tak niewielkim obszarze dobre oświetlenie i powiększenie uzyskane przy pomocy mikroskopu stomatologicznego pozwala na przeprowadzenie bardzo dokładnego leczenia.

  F8S_0706

  Mikroskop pozwala wykonać tradycyjne leczenie kanałowe z większą precyzją, zmniejszając ryzyko niepowodzeń. Wykorzystanie mikroskopu jest jednak szczególnie pomocne w trudnych przypadkach tj. powtórne leczenie kanałowe, złamane narzędzie w kanale korzeniowym, kanały niedrożne (zobliterowane, zarośnięte), perforacje (via falsa, fałszywa droga), kanały dodatkowe, mocno zakrzywione.

  Dr_Szczurko_013

  Leczenie pod mikroskopem wygląda z punktu widzenia pacjenta podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Lekarz rozpoczyna leczenie od zabezpieczenia zęba przed dostępem śliny przy użyciu ślinochronu (koferdamu). Jest to specjalny płat gumy nakładany na ząb. Zabezpiecza on przed przypadkową aspiracją (połknięciem) niewielkich narzędzi używanych przy leczeniu, uwidacznia konkretny ząb, odsuwając tkanki miękkie oraz zapobiega przed parowaniem lusterka.

  gabinety---032

  Zabieg odbywa się w pozycji leżącej/półleżącej. Mikroskop umieszczony jest nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Tor wizyjny pozwala śledzić przez asystentkę zabieg w monitorze oraz udokumentować przebieg leczenia (zdjęcia/film).

 • Cosmetic dentistry

  Zmiana kształtu i koloru zębów, wybielanie, licówki i korony pełnoceramiczne, wkłady koronowe inlay, onlay, overlay

 • Prosthodontics

  Uzupełnienie rozległych i pojedynczych braków w uzębieniu przy wykorzystaniu protez:

  • stałych (trwałe umocowanie w ustach) m.in.. korony, most – możliwość zdjęcia jedynie przez stomatologa
  • ruchomych (pacjent samodzielnie wkłada i zdejmuje protezę) m. in. protezy akrylowe osiadające, szkieletowe, nakładkowe
 • Dental surgery

  Wkrótce więcej informacji…

 • Periodontics

  Periodontologia i profesjonalna higiena stomatologiczna

  Profesjonalne oczyszczanie zębów polega na usunięciu płytki nazębnej i innych osadów gromadzących się na powierzchniach zębów, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi. W zależności od rodzaju złogów pokrywających zęby stosowane są różne metody: oczyszczanie mechaniczne, piaskowanie, skaling (nad i poddziąsłowy)

  Więcej informacji wkrótce…

 • Dental implants

  W stomatologii jest to element zastępujący korzeń własnego zęba. Wprowadzony przez stomatologa w kość , pozwala na wykonanie stałego (tzn. nigdy nie wyjmowanego z ust, nawet do mycia) uzupełnienia protetycznego np. korony, mostu. Na bazie implantów dentysta może także dokonać pełnej rekonstrukcji zgryzu w przypadkach, kiedy nie mamy już ani jednego własnego zęba.

  dental_implant

  Implant to tytanowa, obojętna dla tkanek śruba, która zrasta się z kością. Zęby odbudowane na implantach estetyką nie różnią się od zębów naturalnych.

  Zabieg wszczepienia implantu jest wykonywany w znieczuleniu, a więc bezbolesny. Dolegliwości pozabiegowe ograniczamy do minimum. Implanty zębów dają pewność i wygodę, nie niszczą struktury zębów sąsiednich (tak jak np. most protetyczny).

  dental implant schematic 2

 • Teeth whitening

  Profesjonalne wybielanie preparatem Zaris White & Brite !!!

  Preparat nadaje się do wybielania pojedynczego zęba lub kilku zębów.

  Przebarwienia zębów mogą być spowodowane:

  • działaniem leków, np. tetracyklin, minocyklin,
   fluorozą,
  • istnieniem osadów pochodzących z pokarmów,
   zmianami związanymi z wiekiem.

  Proces wybielania należy przeprowadzić przed wykonaniem nowych wypełnień z materiałów estetycznych, gdyż żel nie wybiela żadnych wypełnień istniejących w jamie ustnej. Wypełnienia kosmetyczne należy założyć po minimum dwóch tygodniach od momentu zakończenia procesu wybielania. Występujące w jamie ustnej wypełnienia mogą nie pasować kolorystycznie do jaśniejszego odcienia zębów wybielonych i może zaistnieć konieczność ich wymiany.

  Zaris White & Brite nie powinien być stosowany:

  • u kobiet w ciąży i w czasie laktacji,
  • u dzieci,
  • u nałogowych palaczy, jeśli zależy im na utrzymaniu jak efektu wybielania jak najdłużej
  • u pacjentów spożywających duże ilości alkoholu,
  • u pacjentów uczulonych na jakikolwiek ze składników produktu,
  • u pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębów,
  • u pacjentów z nieleczoną próchnicą pierwotną lub wtórną,
  • u pacjentów, którzy posiadają nieszczelne wypełnienia.

  W indywidualnych przypadkach, w wyniku zastosowania preparatu, może pojawić się krótkotrwałe podrażnienie błony śluzowej i nadwrażliwość zębów. Objawy te zwykle szybko ustępują po zakończeniu lub przerwaniu leczenia.

  • unikaniu lub ograniczeniu konsumpcji kawy, herbaty, czerwonego wina, barwionych napojów oraz powstrzymaniu się od palenia papierosów, aby zmniejszyć możliwość przebarwienia zębów,
  • powstrzymaniu się od spożywania owoców cytrusowych i soków owocowych w dniu zabiegu; wymienione substancje mogą wywoływać nadwrażliwość (przemijający ból przy spożywaniu zimnych/gorących, słodkich/kwaśnych potraw)

  Wybielacze zakupione w sklepie czy profesjonalne wybielanie zębów?
  Istnieje widoczna różnica. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie pod opieką lekarza stomatologa daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej (większe stężenia preparatów). W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Wybielanie prowadzone przez dentystę zapewnia również bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  Jest to możliwe tylko w gabinecie, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym przygotowaniem.

  Czy wypełnienia, które mam w zębach też zostaną wybielone?
  Żaden materiał do wybielania nie oddziałuje na wypełnienia („plomby”, korony, licówki). To jeszcze jeden argument przemawiający za odbyciem konsultacji z lekarzem stomatologiem. To on podpowie Ci najlepsze rozwiązanie, które doprowadzi do poprawy estetyki Twojego uśmiechu.

  Co powoduje przebarwianie zębów?
  Zęby ciemnieją wraz z wiekiem. Szybkość tego procesu zależy od cech genetycznych odziedziczonych przez pacjenta oraz zwyczajów związanych z higieną jamy ustnej. Istnieje jednak wiele substancji, które przyspieszają ten proces, np. kawa, herbata, papierosy, kolorowe napoje, czy żywność zawierająca barwniki.

  Jak działają profesjonalne materiały do wybielania zębów ZarisTM White & Brite?
  Zaris White & Brite neutralizuje przebarwienia. Po nałożeniu na zęby wydziela tlen, który przenika do szkliwa i reaguje z substancjami odpowiedzialnymi za przebarwienia. Rezultatem jest jaśniejszy oraz naturalnie wyglądający uśmiech.

  Zalecenia po zabiegu – tzw. “biała dieta”
  1. Przez 2 godziny po wybielaniu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną.
  2. Aby utrwalić efekt wybielania przez 48-72 godziny po zabiegu zalecana jest tzw. biała dieta czyli pokarmy i napoje nie posiadające barwników, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne, intensywne chłonięcie barwników i płynów z jamy ustnej. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, barszczu, soków owocowych.
  3. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu.
  4. Przez dobę po zabiegu należy unikać spożywania bardzo gorących i zimnych pokarmów i napojów. Może to wywołać przejściowe dolegliwości bólowe- nadwrażliwość pozabiegowa.
  5. Do mycia zębów należy stosować odpowiednią pastę np. Elmex Sensitive Plus, Sensodyne. Zalecane są również płyny do płukania jamy ustnej znoszące nadwrażliwość zębów.

 • Tooth jewelry

  bizuteria2

  Jest wiele sposobów, które pozwalają byś została zauważona. Lubisz zaskakiwać, wzbudzać czyjeś zainteresowanie?
  Biżuteria nazębna jest dla Ciebie!
  Wyeksponuje Twój uśmiech, z pewnością przyciągnie uwagę otoczenia.

   

   

  Biżuteria jest całkowicie bezpieczna dlabizuteria zębów, nie wymaga wiercenia. Umieszczenie ozdoby jest zabiegiem bezbolesnym – polega na wytrawieniu powierzchni szkliwa, a następnie na przyklejeniu biżuterii za pomocą specjalnego „kleju”.

  bizuteria3

  Ozdobę można bezpiecznie zamienić lub usunąć w dowolnej chwili. Po usunięciu biżuterii powierzchnia zęba zostaje wypolerowana i wzmocniona lakierem fluorowym.

 • How to find us

  Driving Directions to Our Offices
  Contact
 • Contact

  • Phone
   +48 693 433 571
 • Opening hours

  • Office 1
   Wesoła St.
  • Office 2
   Zwierzyniecka St.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację stomatologiczną i fachową poradę.